2016-08-28

TAG : BACK TO SCHOOL!

Gotowi na rok szkolny? Bo zdecydowanie nie! Tak, to właśnie ja należę do tej grupy ludzi zostawiających wszystko na ostatnią chwilę! W wakacje staram się omijać szerokim łukiem tematy o szkole, nawet gdy pozostało już do niej 4 dni!Tak naprawdę z chęcią po wypoczywałabym jeszcze miesiąc, a może dwa.. Ale w końcu zobaczę całe grono mojej klasy,a w tym moją przyjaciółkę! To w sumie dobra motywacja, aby tam chodzić a co do nauki to zobaczymy...

Odpowiadając krótko jak spędziłam moje wakacje;
Hmm dużo odpoczywałam i jestem na maksa wypoczęta, ale taki styl życia jak najbardziej odpowiada na tą chwilę. Nabrałam energii do działania i w dużej mierzy czas wolny poświęciłam na sport. Co do wyjazdów odwiedziłam Warszawę,spędziłam czas nad morzem oraz tradycyjnie pojechałam na koncert. W tym roku udało mi się usłyszeć na żywo zespół Lemon, Róża Europy czy też Happysad. Bardzo żałuję że pogoda w sierpniu nie przywitała nas na samym początku upałem  i nie skorzystałam tak bardzo często jak w tamtym roku z uroków polskiego morza. Jednak końcówka sierpnia obdarzyła nas przyjemnym upałem i może plany z morzem nie legną w gruzach :)

Postanowiłam że nie będzie to takie typowe Back to school, w którym pokazuję wam moje przybory do szkoły, bo w gruncie rzeczy nic w tym ciekawego nie ma, a szczególnie u mnie. Dlatego dzisiaj odpowiem wam na pytania, które znalazłam na innych blogach tego rodzaju tagach. Zapraszam, przyjemnego czytania!


Jakie jest twoje zdanie na temat usuwania gimnazjum?
- Moim zdaniem, nie jest to w sumie korzystna decyzja. W gimnazjum można poznać wiele świetnych osób, które zostaną nam na długo w pamięci.Rodzą się tam również przyjaźnie na całe życie czy też pierwsze miłości. Wydaję mi się że gimnazjum sprawia, iż stajemy się bardziej dojrzali.
Taka jest moja opinia na ten temat, nie mam za wiele do powiedzenia, ponieważ moja szkoła ma łączoną podstawówkę i gimnazjum także wiele nie tracę :)


Jaki jest twój ulubiony/nieulubiony przedmiot ?
-Ulubionym przedmiotem jest zdecydowanie język angielski, zaś ten mniej lubiany przeze mnie to chemia.

Czy  podoba ci się twoja szkołą?
Wizualnie, podoba mi się. Jest to typowa, polska szkołą z czerwonym dachem i białą ścianą.
Klasy, korytarze,szatnie prezentują się naprawdę fajnie. Jest to w sumie duży budynek, do której niestety chodzi mało uczniów. A tak ogółem, chodzenie do niej to sama przyjemność, oczywiście pod względem wizualnym.

Czy w twojej klasie masz najlepszą przyjaciółkę?
-Na szczęście tak :)


Czy w twojej szkole  obowiązują mundurki?
- Nie, ale w sumie bardzo chciałabym  je mieć. Sama nie wiem czemu inni ubolewają nad tym że je noszą, to w końcu  to fajna rzecz :)


Najlepszego wspomnienie z tamtego roku?
- Było ich naprawdę sporo, każdego dnia się coś działo. Ale najbardziej utkwiła mi w głowie sytuacja kiedy w pierwszy dzień wiosny, namawiałam klasę na wagary,ganiłam ich za to że wymiękają, ze nie chcą gdzieś się wyrwać ( w końcu był dzień wagarów!! hah ), Jednak po chwili coś mi nie pasowało, nikt nie patrzył na mnie tylko za mnie . Odwróciłam się i ujrzałam mojego rozbawionego wychowawcę. Tylko mi nie było do śmiechu... Też macie takiego pecha?

O której zwykle odrabiasz lekcje?
-Zazwyczaj staram się je odrabiać o 17, ale wtedy zauważam mój ulubiony serial, który właśnie leci w tv i lekcje zajmują miejsce drugoplanowe. Szczerze nie polecam ich odrabiać późnym wieczorem, bo wiem po sobie że umysł nie funkcjonuje na pełnych obrotach jak w dzień i wtedy zadania nie wychodzą tak jak powinny.


Jak wygląda twój szkolny poranek?
- 6.45 - przebudzam się i sprawdzam social media lub czytam na wattpadzie
- 6.55 - wstaje z łóżka, ubieram się kierunek >>>>>> Łazienka
- 7.20 - jem śniadanie, oglądam telewizje lub przeglądam sobie coś na internecie.
- 7.45 - pakuję się do szkoły, czasem robię kanapki.
- 7.55- wychodzę do szkoły

Mam 300 metrów do szkoły :)

Czy malujesz się do szkoły?
Hmm wiadomo że cera nastolatki, nie jest idealna. Dlatego czasami używam korektora. Co do rzęs, nie maluję ich jednak rozmyślam nad zakupieniem tuszu transparentnego, w końcu przydałoby się je podkreślić a  jednocześnie nie myśleć cały czas o tym że się rozmazałam :)


Co robisz na przerwach? 
- Na 5-minutowych przerwach, raczej udaję mi się tylko dojść do klasy w której będę miała lekcje.
Zaś na dłuższych czyli 15-minutowych bawię się z moją paczką w wilki (naprawdę, nie warto tego tłumaczyć :D ), gadamy, jemy, wygłupiamy się, wychodzimy na boisko szkolne.

Czy spóźniasz się do szkoły?
W moim przypadku, to bardzo częste zjawisko :D Zazwyczaj spóźniam się na pierwszą godzinę lekcyjną, i to nie jest tak że stroję się przed lustrem tyle czasu, tylko gdy się budzę wyłączam budzik i mówię  sobie jeszcze pięć minut, i zanim przymknę oczy już jest 8 heh.


 

 Czy masz w szkole/klasie grupę bliskich ci osób, czy raczej zadajesz się z każdym?

Jak wam już wcześniej pisałam, do mojej szkoły chodzi mało dzieci. W mojej klasie jest 10 osób, także jest to naprawdę mała grupka. Wracając do pytania, wydaję mi się że utrzymuje dobry kontakt z każdym aczkolwiek na przerwach mam swoją paczkę z którą spędzam najwięcej czasu. Oczywiście, to nie jest tak że za każdym w szkole przepadam, są osoby z którymi nie warto prowadzić dyskusję :)

I to chyba byłoby na tyle! Mam nadzieję ze spodobał się wam ten tag :) Do następnego posta!
Jeżeli macie do  mnie jeszcze jakieś pytania, zadawajcie mi w zakładce ,, pytania''. Z chęcią na nie odpowiem :)


SPODOBAŁ SIĘ TOBIE POST?
CHCECIE WRACAĆ DO SZKOŁY?
JAK MINĘŁY WAM WAKACJE?2016-08-23

BACK TO PASSION

Hei kochani! To chyba tak to leciało no nie? Wiem że nie było mnie tu dłuuugi czas, i nawet nie wiecie jak  jest mi teraz niezręcznie tu pisać. Jestem wam winna wyjaśnienia mojej 4 miesięcznej przerwy  a więc oto one. Jak zauważyliście w ostatnim poście nie wszystko u mnie grało... Czasami bywają momenty, że wszystko zaczyna przytłaczać, nadmiar nauki a niedomiar snu pogarszał sytuacje, a ciągła melancholia stała się moim demotywatorem. Od dłuższego czasu planowałam w końcu zebrać wszystkie siły i się zebrać do działania. Zaczęłam biegać, ćwiczyć  cokolwiek aby mieć więcej energii na życie i uwolnić się od tej złej! Brzmi to pewnie banalnie, że w wieku 14 lat żyje,a jednak nie. Brakowało mi pozytywnego myślenia,zauważania tych najmniejszych rzeczy, tego czegoś. Sport bardzo poprawił mój stan ze strony psychicznej jak i fizycznej. Ale to opowiem wam kiedy indziej...  U mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku, tak jak chciałam. Oczywiście to nie disney'oska bajka, nic nie jest idealne :) Wracam na bloga z podwójną siłą! Mam nadzieję, że jeszcze mnie pamiętacie. Jak dobrze  jest, ponownie tu być i do was pisać!
Miłej końcówki wakacji, wykorzystajcie ją jak najlepiej :)

                                                                                                            WASZA MELA ♥

                       Mina na ty zdjęciu, to porażka ale to zdjęcie  przypadło mi do gustu heh
                                                             
                                                            spodnie - h&m bluza- h&m